Anketa

Měli byste zájem o online semináře, tzv. webináře?
Počet hlasů: 19

Obsah

Bezplatné semináře

INSPIRACE PRO VÁŠ BYTOVÝ DŮM

28.4. Jihlava
29.4. Plzeň
30.4. České Budějovice
5.5. Praha
6.5. Pardubice
19.5. Ostrava
20.5. Olomouc
21.5. Brno

Chci se zúčastnit

Semináře jsou realizovány vždy v čase od 9:00-14:00

POZOR: V případě trvajících vládních opatření proti COVID-19, budou semináře přesunuty na jiný termín. Sledujte aktuální informace na webu www.pronasdum.cz

Redakce:

Pro náš dům, z.s.

Dřevařská 14

602 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Zodpovědná správa domu vyžaduje neustálé vzdělávání se

Jestliže vykonáváte funkci statutárního orgánu v bytovém domě, jistě mi dáte za pravdu, že jeho správa není žádná procházka růžovým sadem. Práce, kterou navíc vykonáváte často ve svém volném čase, pak často není řádně finančně či lidsky odměněna. 

Hlídat technický stav bytového domu, sledovat legislativní novinky, dohlížet na pravidelné revize a kontroly, sledovat zároveň i technologické trendy a novinky, které by vašemu domu přinesly finanční i energetickou úsporu, k tomu si přidejme komunikaci s vlastníky či nájemníky (často problémovými neplatiči), agendu spojenou s hospodařením domu (účetnictví, ekonomika domu) a vyjde nám, práce na plný úvazek. Zodpovědná správa domu dá opravdu zabrat. Ideálně by tak funkci statutárního orgánu měl vykonávat někdo, kdo má dostatečné znalosti z oboru či alespoň z jedné z důležitých oblastí správy domu a nebo dlouhodobou praxi, aby funkci vykonával v souladu s §159 NOZ. Pokud však praxi ani patřičné znalosti nemá, bude si informace muset doplnit. A kde v takovém případě hledat ověřené informace?

Semináře pomohou s informacemi - a to zcela zdarma.

Zodpovědná správa domu zkrátka vyžaduje neustálé vzdělávání se. A k tomuto účelu pořádá spolek Pro náš dům semináře určené pro zástupce společenství vlastníků a bytových družstev. Seminář Inspirace pro váš bytový dům, přináší inspiraci všem, kteří bydlí v bytovém domě a mají zájem bydlet ekonomicky, bezpečně, zdravotně nezávadně a zároveň v souladu s legislativními požadavky, ale nemají potřebné informace, jak toho dosáhnout. Seminář je určen zejména pro zástupce společenství vlastníků, bytových družstev, správcovských organizací a zástupce bytového fondu měst a obcí.

Seminář nabízí širokou paletu témat, řeč bude o nutnosti čištění a údržby fasády domu, o komunikaci v domě (ať už s vlastníky, družstevníky, nebo s nájemci či sousedy), o pravidlech úspěšné domovní schůze, o právní problematice společenství vlastníků a bytových družstev, zejména pak o povinnostech vyplývajících z bytového spoluvlastnictví (zejména o §159 NOZ, tzv. péče řádného hospodáře), o nových legislativních opatřeních dotýkajících se chodu bytových domů (např. o směrnici o energetické účinnosti „EED“), o nejčastějších chybách při vyúčtování tepla a teplé vody, o možnostech dotačních programů a dalšího financování investic v bytových domech, či o technických řešeních budov, která přinášejí finanční úspory. V rámci diskuse budou mít posluchači možnost konzultovat problémy, které trápí jejich bytový dům.

Semináře pro bytové domy realizujeme více než sedmnáct let. Za tuto dobu jsme napomohli tisícům bytových domů k jejich obnově, ke zvýšení kvality bydlení, k bezpečnosti i ke spokojenosti jejich obyvatel. Výsledkem naší práce je nejenom prevence předcházení zdravotních rizik spojených se zanedbaným stavem bytového fondu, ale zejména úspora finančních prostředků díky výraznému snížení energetické náročnosti budov. Bydlení tak získává udržitelný standard kvality,“ říká předseda spolku Ing. Petr Němec.

Nejbližší semináře se uskuteční:

28. 4. Jihlava
29.4. Plzeň  
30.4. České Budějovice
5.5. Praha
6.5. Pardubice
19.5. Ostrava
20.5. Olomouc
21.5. Brno

Seminář je pro přihlášené účastníky ZDARMA, včetně vzdělávacích materiálů a drobného občerstvení.

Prezence účastníků od 8:30, vlastní seminář probíhá v čase od 9:00-14:00. Změna termínu vyhrazena. Jedná se o vzdělávací seminář, nikoli o prodejní či výstavní akci.

CHCI SI REZERVOVAT MÍSTO NA SEMINÁŘI